Przedmiotem sprzedaży jest nieruchomość położona w centrum miejscowości Komańcza, gmina Komańcza, w skład której wchodzi działka o powierzchni 2078 m2, zabudowana dwoma murowanymi budynkami mieszkalnymi.
Główny dom to obiekt wolnostojący, parterowy z poddaszem użytkowym i suterenami, oraz strychem nieużytkowym. Obiekt wybudowany w latach 2005 - 2006, wykończony i oddany do użytkowania w 2015 roku.
Budynek charakteryzuje dogodny rozkład przestrzenno - funkcjonalny, pomieszczenia są duże i dobrze nasłonecznione, wykończone zgodnie z obecnie obowiązującym standardem. Wnętrze zaaranżowane w stylu bieszczadzkim, oblicowania ścian i elementy dekoracyjne wykonane głównie z drewna i naturalnego kamienia.
Dom o powierzchni użytkowej ok. 270 m2, w którym:
- na parterze znajduje się strefa ogólnodostępna (salon, jadalnia z czytelnią, kuchnia) oraz pokój i łazienka z WC,
- na poddaszu apartament z łazienką, dwa pokoje, łazienka z WC, holl,
- w suterenach 3 pokoje, łazienka, WC, kotłownia z pralnią, schowek, korytarz.
Dom w całości wykorzystywany jest na usługi turystyczne (noclegi dla gości) i stanowi rodzaj małego pensjonatu/ domu wczasowego. W jednym czasie może zapewnić zakwaterowanie dla ok. 30 osób.
Budynek wyposażony jest w instalację elektryczną, wodno - kanalizacyjną i centralnego ogrzewania (część pomieszczeń na parterze posiada ogrzewanie podłogowe), oraz ciepłą wodę użytkową. Budynek zasilany jest w wodę z dwóch studni znajdującym się na działce: tradycyjnej i głębinowej.

Drugi dom to także obiekt wolnostojący, parterowy z poddaszem użytkowym, niepodpiwniczony, wybudowany w latach 2005 - 2006, przebudowany i oddany do użytkowania w 2015 roku. Budynek jest częściowo wykończony, posiada niezbędne instalacje (elektryczną, wodno - kanalizacyjną, centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej) i armaturę (wyposażenie łazienki), umożliwiające zamieszkanie. Jego powierzchnia użytkowa to ok. 80 m2, na którą składa się na parterze: salon z aneksem kuchennym, łazienka z WC, przedpokój i ganek, na poddaszu pokój i korytarz.

Wjazd na posesję odbywa się z głównej drogi asfaltowej biegnącej przez Komańczę oraz z lokalnej drogi również o nawierzchni asfaltowej. Nieruchomość w całości ogrodzona i zagospodarowana (posiada utwardzony kamieniem podjazd oraz plac parkingowy, nasadzenia roślin ozdobnych, itp.).

Komańcza to malownicza miejscowość ulokowana w kotlinie potoku Osławica oraz Barbarka, otoczona ze wszystkich stron zalesionymi wzgórzami, które o każdej porze roku wyglądają pięknie. Wieś znajduje się na przecięciu ważnych szlaków komunikacyjnych i turystycznych. Stanowi doskonałą bazę wypadową do Sanoka i Zagórza, w kierunku Bukowska i Beskidu Niskiego, nad Jezioro Solińskie, w Wysokie Bieszczady lub na Słowację (z Komańczy prowadzi transgraniczna trasa rowerowa do Medzilaborzec). Miejscowość przyciąga amatorów pieszych i rowerowych wędrówek, grzybiarzy, wędkarzy, oraz miłośników "skarbów lasu" - dzikich malin, jeżyn, orzechów, itp.


» cena sprzedaży - 830 000 zł (słownie: osiemset trzydzieści tysięcy złotych)